wtorek, 14 sierpnia 2012

Pamiętnik


        
Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe.
                                                                                                     Nicholas Sparks

     Na przeczytanie tej książki czytałam z niecierpliwością. Mnóstwo się o niej naczytałam i nasłuchałam od bliskich mi osób. Nikt nie powiedział o niej złego słowa, nikt nie żałował, że trafiła w jego ręce, każdy ją zachwalał i wynosił pod niebiosa! A o czym mowa? Oczywiście o '' Pamiętniku'' Nicholasa Sparksa.
     Tak się jakoś złożyło, że kiedyś zupełnie przypadkowo natknęłam się na film o tym samym tytule. Obejrzałam go ze łzami w oczach i wracałam jeszcze kilka razy, co raczej mi się nie zdarza. Pisałam Wam już o nim, ale pewnie nie wszyscy czytali. Ekranizacja jest niesamowita i gorąco polecam. Kiedy dowiedziałam się o książce powiem szczerze byłam lekko sceptycznie nastawiona, ponieważ choć nigdy nie widziałam filmu lepszego od książki, wydawało mi się, że książka nie może być jeszcze lepsze od tak doskonałej projekcji! No i kiedy zaczęłam czytać moje przypuszczenia się sprawdziły. Nie urzekł mnie jakoś specjalnie. Jednak kartka po kartce zaczęło się coś zmieniać. Mniej więcej po połowie zaczęłam wyć jak bób i tak już do końca. Historia opisana w książce jest niesamowita, czyta się cudownie. Czuć tę więź z bohaterami i może dlatego wszystko odbiera się podwójnie.
     Nie będę opisywać, sami poczytajcie.
     Dodam jeszcze tylko, że ta książka  wspaniale ukazuje siłę miłości. Pozwala docenić to co się ma i spojrzeć na to wszystko inaczej. Ukazuje, że w świecie pełnym pułapek, rozczarowań, fałszywych ludzi i problemów warto mieć kogoś z kim ucieka się w maleńki kawałek azylu, we własny bajkowy zamek. Czasem tylko ta jedna osoba sprawia, że chcemy żyć.
     I się jeszcze pochwalę, że dzisiaj to już dwa lata i jedenaście miesięcy <3<3<3


Zapomniałabym! Podziękowania dla Asi i Izy! To dzięki nim miałam możliwość przeczytania tego skarbu ;*

9 komentarzy:

 1. Nicholas Sparks jest świetny!
  "Pamiętnika" nie czytałam ale "Ostatnią Piosenkę" "Wciąż ją kocham" i "List w butelce" Przeczytałam z zapartym tchem płacząc przy tym niezliczoną ilość razy. Uwielbiam go jako pisarza. Kiedyś myślałam że nie ma nikogo lepszego od Paulo Coelho, ale dziś wiem że są tacy którzy piszą równie dobrze i równie bardzo mnie zachwycają.
  Buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się. "Pamiętnik" to jedyny film, który podoba mi się bardziej niż książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja oglądałam, piękny film :)

  OdpowiedzUsuń
 4. tak, film mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. na filmie wyl;ałam hektolitry łez, boję się siegać po książkę- za bardzo wszytsko przezywam ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. jeden z niewielu filmów, na których się popłakałam. polecam "I że Cię nie opuszczę" również z Rachel McAdams ; )
  pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć!Wraz z firmą Renee zorganizowaliśmy konkurs w którym jest do wygrania dowolna para butów Renee!:)Więcej na temat konkursu znajdziesz tutaj-http://www.vanessapieretti.blogspot.com/2012/08/reneepl.html
  Zapraszam serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pamiętnik to niesamowita książka, tak jak inne tego autora. Bardzo je wszystkim polecam. Dziękuje za podziękowania. Z przyjemnością opowiem Ci coś o innych - Izabela :*

  OdpowiedzUsuń