środa, 7 marca 2012

Dzień kobiet

    Jak wiecie jutro Dzień Kobiet. Jest to dość popularne święto, jednakże niewiele osób wie o nim coś więcej. Święto pierwszy raz było obchodzone w roku 1911. Ustanowiono je dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy. W roku 1908 w Nowym Jorku 15 tysięcy pracownic fabryki tekstylnej strajkowało walcząc o swoje prawa. Właściciel fabryki zamknął kobiety - próbując nie dopuścić do większego rozgłosu akcji. Niestety nagle wybuchł pożar w którym zginęło 129 kobiet. W Polsce święto to było obchodzone w czasach PRL-u. Kobiety dostawały wtedy zwyczajowo - goździki i rajstopy.
   Dzisiaj kobiety obdarowywane są innymi prezentami. To na pewno bardzo miłe. Myślę jednak, że najważniejsze w tym dniu nie są prezenty, ale to by był z nimi ktoś, kto je doceni i sprawi, że na ich twarzy pojawi się uśmiech!
   Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim paniom, aby ten dzień oraz każdy następny był dniem wyjątkowym, pełnym niespodzianek i cudownych chwil. Życzę, aby na Waszych twarzach zawsze gościł uśmiech oraz żeby oczy się śmiały! Życzę spełnienia wszystkich marzeń, wielkich wyprzedaży, niepowtarzalnych promocji ;) Życzę, abyście były prawdziwie kochane i same kochały. Życzę, aby mężczyźni Was rozpieszczali, traktowali z szacunkiem. Życzę, aby każda z Was czuła się piękna, doceniona, szczęśliwa i kochana! Dziewczyny wszystkie jesteście wyjątkowe i nigdy o tym nie zapominajcie! ;*Urocze! Hahaa ;D

1 komentarz:

  1. przepiekny ten srodkowy bukiet!

    NEW POST!!
    I invite U to see it!

    OdpowiedzUsuń